Fick ur med hänge. Prytt med Friherrliga ätten Falkenberg af Trystorps vapen. Diameter: 6 cm.
Slitage, repor, ej funktionstestad.
Friherre Carl Adolf Falkenberg af Trystorp.
Gåvogravyr med text: "Till brodern OBI Carl Falkenberg på 60 årsdagen från Ämbets och tjänstemän i Timmermansorden."