Bordspingla höjd 9,5cm, strösked rund svensk invändigt förgylld l ca19cm samt 2 förgyllda saltskedar, oljelampa i slipat glas med fattning och kork i silver höjd 9,5cm, Johan Petter Grönvall, Stockholm 1830, 1816, 1832/35 resp 1832. Dosa, sköldpadd, undersida märkt Mappin & Webb, Birmingham, 1915/16, längd 8,5cm. 2 bägare, trumpetform, ciscelerad dekor, fragment av förgyllning, otydlig mästarstämpel, Kalmar 1803, en med otydliga stämplar, höjd 10 resp 9,5cm. Flera delar med monogramgravyrer.
Slitage. Skador. Lagningar. Nagg på glasflaska.