Ek. Bord samt 8 stolar. Stolar med skuren dekor, lösa stoppade skinnklädda sitsar. Bordes längd 134 cm. Bredd 112 cm. 2 utdragbara skivor total längd 252 cm. Höjd 78 cm.
Större spricka i bordsskiva. Smärre repor. Stolarnas klädsel med slitage.