Väggfäste av mässing med stödben mot vägg. Ställbar. Utvändigt rödlackerade plåtskärmar med genombruten dekor. Längd ca 28 cm, skärmens längd ca 13 cm.
Slitage, repor, anlöpningar. Ej funktionstestade.