Mahognyfanér. Överdel med skåp och lådor. Rullklaff med bakomliggande lådinredning. Utdragbar skrivskiva. Bredd 120 cm, djup 61 cm, höjd ca 215 cm. Nyckel finns.
Fanérskador. Spricka. Slitage.