Ljusstake, lövfat, fat på fot, sockerskål, 2 fat med genombrutet bräm, 11 kaffekoppar med fat, saltkar samt 2 pepparkar, 3 små skålar, kryddställ, skål.
Kaffekoppar med fat med nagg, pepparkaren saknar tillslutningskork, skål med skador, kryddställ II:a sortering med lagningar, tre kaffekoppsfat medföljer.