Brännförgylld samt patinerad brons. För 6 ljus, ljusarmarna behängda med kedjor. Kannelarad mittkolonn uppburen av fyra putton. Basen svart marmor. Höjd 62 cm.
Slitage, avslag, en aning sned, kröndekor saknas, ärg.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.