BORDSARMATURER, ett par, mässing, inköpta på Firma Svenskt Tenn, numr 2607.
Balusterformat ben på rektangulär bas på tre tassfötter. Delarna inköpta av Firma Svenskt Tenn och monterade i deras verkstad, beskriven som "lampa av malmljusstake". H ca 46,5.
Smärre slitage, repor. Ej funktionstestade.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.