12 mattallrikar, 12 mindre mattallrikar, 9 djupa tallrikar, 24 assietter, 8 uppläggningsfat och skålar, 11 kaffekoppar med fat (ett extra fat medföljer), såsskål, kanna, kaffekanna, sockerskål samt gräddkanna. Dekor av rosa rosor samt förgylld kant.
Smärre slitage.