Kanna, H.G Vogt & Söner, Kristianstad, 1855. Bägare, Lars Larsson Bjugg (1758-1816), Jönköping, otydlig årsstämpl. Två bägare, GAB, Stockholm, 1933 resp 1934. Två ströare, Carl Gustaf Hallberg, Stockholm, 1941. Puderdosa samt lockask. H 1-15.
Bruksslitage, gravyr, smärre bucklor.