"Den nu för tiden florerande widtberömde Kongl. Residence-Staden Stockholm....förteckning på alla ...höga embetsmän..." av AJ. von Henel, Stockholm 1728. Halv- och helfranska skinnband.
Slitage, smärre skador på bokbanden, ej genomgångna.
Arne Nilssons samling, Sandviken.