BOK, "Memoires de Mr d´Artagnan" av G. Courtilz de Sandraz, Köln 1700-01.
Helfranskt skinnband från 1700-talet.
Slitage, ej genomgången.
Provenance
Exlibris: Tidö slottsbibliotek (von Schinkel). Enligt uppgift tidigare tillhört slottsbiblioteket på Djursholm, (Banér). Arne Nilssons samling, Sandviken.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.