KOKBÖCKER, 2 vol, bla "Kok-konsten som vetenskap och konst..." av Ch. Em. Hagdahl, Stockholm 1896.

Halvfranskt skinnband, präglad och förgylld dekor.
Även "Hagdahls mindre Kokbok", Stockholm 1908. Rött helband av klot.

Slitage, ej genomgångna.

Provenance

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.