Reliefdekor av blad. 14 mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 14 assietter, 13 kaffekoppar med fat, 4 uppläggningsfat, skål, såsskål med lock, sockerskål med lock samt gräddkanna.
Uppläggningsfat L 25-29, Mattallrik Diam 25,5.
Slitage. Ca 8 delar med nagg. Sockerskål med lagat lock, i delar.