BÖCKER, 2 vol i en, bla "Een Christeligh nödhtotffitigh...Underwijsning om Werldennes.." Basilius Faber, Stockholm 1626.

Även "Thet är om San Edelheet en liten tractat, thet nyys uprättade Riddarehuuset..." av Aegidius Girs, Stockholm 1627. Senare halvfranskt skinnband.

Ställvis hårt slitage, bläckanteckningar, skador på bokbandet, ej genomgångna.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.