BOK, 2 vol i en, "Recherches sur les Costumes et sur les Théatres de toutes les Nations.." av Jean Charles Charnois de le Vacher, Paris 1790.

Rikt illustrerad av kolorerade laveringar. Samtida helfranskt skinnband med upphöjda bind och präglad och förgylld dekor.

Slitage, smärre skador och sprickor på bandet, ej genomgången.

Provenance

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.