Bestående av uniformsjacka, byxor, läderstövlar, sabel, två skärmmössor, kartuschlåda med bälte, sporrar. Låda med olika bälten, glasögon m.m medföljer samt fotografi av den ursprungliga ägaren.
Ställvis slitage. Jacka och byxor med slitage samt fläckar, sliten kant invändigt. I övrigt slitage, repor och smärre dekorskador. Ena mössans skärm delvis lös.
Löjtnant Ivan Suneson, A6 Jönköping.