6 matgafflar, 5 matskedar, 6 bordsskedar, 5 bordsgafflar i samma servis, svenska importstämplar. 5 teskedar, 6 moccaskedar, modell "svensk spets". 7 moccaskedar modell "svensk rund". 6 fruktknivar med skaft i ben, uppläggningsgaffel, bestickpar (gaffel+kniv), liten sked.
Monogram- och minnesgravyr. Slitage. Repor. Sprickor i benskaft. Knivblad och gaffelblad i rostfritt stål.