FICKUR, guld 14K, Schoechlin & Cie, Bienne, Schweiz omkring 1900. Vikt 115 g.

Dubbelboett, även mellanboetten guld. Urtavlan emalj, separat sekundtavla. Numrerad. L 7,5, diameter 5,4 cm.

Monogramgravyr, intryckningsskador på sidan, repa i urtavlan. Boetten går ej att tillsluta. Ej funktionstestad.

Auction closed
450 EUR
The auction is closed.