PARTI BESTICK, 22 delar, silver, "Olga", mest Möllenborg, Stockholm 1800-talets andra hälft. Tot vikt ca 650 gram.

3 matgafflar, 12 teskedar, 6 fruktknivar med silverblad, såsslev i variant av Olgamodellen.

Slitage, gaffeltenar med hårt slitage, graverade initialer resp stämplade sköldar med initialer under adlig krona.

Auction closed
1 800 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed