KARAFFER, 2 st, SHAKER samt KANNA, glas, Böhmen, 1900-tets första hälft.
Slipad dekor av blommor, frukter och fåglar. Klart samt gult glas. Kanna med insats för is. En karaff med fattning av silver, shaker och kanna med fattning av nysilver. H 22-38.
Slitage. Repor.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.