Urna med blå underglasyrdekor mot celadon. 2 bojaner med dekor av körsbärsblommor i vitt mot blått, vas i underglasyrblått, fat trol Ming, tallrik i underglasyrblått, Qianlong. H 2-42.
Slitage, repor, urna med sprickor under.