Förgylld kant och rosa blomdekor.
36 flata tallrikar
18 djupa tallrikar
16 förrättstallrikar
5 ovala serveringsfat L 28-43
3 ovala serveringsskålar L 24
2 såsskålar
3 fyrkantiga serveringsskålar L 21-23
1 terrin med lock
16 kaffekoppar med fat
16 assietter
1 runt serveringsfat diam. 34
Bruksslitage.