6 gafflar, "Musslan"-serien, Kuopion Kultaseppä och Hopeakeskus 1928, en dat. 1976. L 7,5.
6 knivar, "Musslan"-serien, Kuopion Kultaseppä, otydl.dat. Knivbladen rostfritt stål märkta "Atkinson Bros Stainless". L 20,5.
Såsslev, "Chippendale"-sarjaa, Hopeakeskus 1963, skedbladet förgyllt, l 16.
Slitage, repor. Monogramgravyr på knivar och gafflar.