RESEKOFFERT, märkt Hartman Trunk Company, USA, 1900-talets början.

Svartmålad metall. Invändigt tygklädd, galgar samt lådinredning. Bärhandtag i läder. Ägarinitialer. Storlek 58x52, h 100.

Skråmor. Bucklor. Rost. Nycklar saknas. Handtaget med kraftigt slitage.

Auction closed
300 EUR
The auction is closed.