MOCKASERVIS, 12 delar, porslin, Raija Liisa Uosikkinen, "Eira", Arabia, Finland. Omkr 1900-talets andra hälft.
12 koppar med fat. Polykrom dekor. Etui medföljer. H 7.
Slitage, repor, fläckar.