Asymetrisk målad bordskiva med motiv av landskap med puttis och duva. Tredelat underrede. B ca 68. L ca 100. H ca 68.
Slitage. Renoverat. Krackeleringar. Färgbortfall. Spricka. Fläckar. Ytsmuts. Retuscher.