Bestående av 16 mattallrikar, 12 tallrikar, 4 assietter, 11 små assietter, 9 kaffekoppar med fat, 3 kaffekoppar, 6 askfat, 2 ljusstakar, vas, sockerskål, gräddkanna, kakfat, 2 serveringsskålar olika storlekar och form samt karott med lock.
Bruksslitage. Repor. Kantnagg.