SPEGEL, empire, bär möjligen Faluns hallstämpel, 1800-talets första hälft.

Uppsvängt krön. Spegel flankerad av två kolonner med korintiska kapitäl. H 71,5, B

Slitage. Märken och repor. Färgslitage. Bottenplatta saknas. Torrsprickor. Troligtvis senare bemålning.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.