BESTICKUPPSÄTTNING, 83 del, silver, CG Hallberg, Stockholm, bla 1939, inkl fiskbestick. Tot vikt 3300 g.

Omfattande 6 matknivar med rostfria blad (L 24), 6 matgafflar, 7 matskedar, 6 bordsknivar med rostfria blad (L 21), 6 bordsgafflar, 6 bordsskedar, 6 smörgåsknivar, 6 smörgåsgafflar, 5 kaffeskedar, 9 mockaskedar, 6 fiskknivar, 6 fiskgafflar, 1 ostkniv med rostfritt blad, 2 smörknivar med rostfria blad, 2 syltskedar, 1 uppläggningssked, 1 ströslev och 1 såsslev. Serveringsbestick med förgyllda skålar.

Bruksslitage. Några repor.

Auction closed
16 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed