2 flygplan i plåt märkta SAS samt BOAC Comet. L 25-37. Raketmodell metall. Sockel märkt Seacat Short Brothers&Harland Ltd. H 16. Flygplan i metall, Tekno. L 16. Flygplansmodell plast märkt United. Med plastställning. L 30.
Slitage. Repor. Plåtflygplanen med skador och saknar delar.