Betsad med 24 lådor, indelade i fack. B ca 40. L ca 97. H ca 84.
Grovt slitage. Repor. Fläckar. Nagg. Skador i listverk. Fanérskador. Borr och spikhål. Vissa sektioner i lådor saknas.