Fyrasitsig. På mahognyfanerade fötter. Lösa sittkuddar. Resårstoppad. Klädd i tyg med blommor. L 250.
Slitage. Repor och skav på fötter. Ställvis blekt klädsel. Fläckar. Små revor i klädsel.