Dekor i underglasyrblått i olika mönster, 6 st vaser, h 5,5-20,5, ask med lock samt skål, diam 15. 2 st fat med dekor i famille rose, l 13-17. (1 st vas 1900-tal medföljer).
Nagg och sprickor.