Theme auctions online
Helsinki Winter Sale F504
Auction:
Selected Gifts E1128
Auction:
Curated Timepieces – November F529
Auction:
Josef Frank and Friends – Winter Edition F534
Auction:
Jern's Weapon Collection E1122
Auction:
A Swedish Private Collection F578
Auction:
The Beautiful Line F593
Auction:
Design Jewellery Online E1100
Auction:

DAMARMBANDSUR, 18k guld med 47 briljantslipade diamanter, Longines, 1900-talets andra hälft. Vikt 54 g.

Qvartsur. Ref nr 4760 caliber 717.2. Svart urtavla med briljantslipad diamant vid index 12, uppdragare med safirknopp. Boett med briljantkrans bestående av 47 briljantslipade diamanter. Integrerad länk med ställbar längd. Tot längd 18. Originalbox medföljer. Värdering från Magnussons Ur medföljer.

Ej funktionstestad, smärre bruksslitage.

Auction closed
15 000 SEK
The auction is closed.