MAT- och KAFFE/TESERVIS, 176 delar, "Epoque", Rosenthal, 1900-talets slut.
Vit med kantdekor i guld. 24 mattallrikar, 24 djupa tallrikar, 47 större assietter, 47 mindre assietter, 24+10 koppar på fat, 2 medföljande extra fat. 5 ovala uppläggningsfat från Bavaria Schrinding och 2 gräddkannor och 2 sockerskålar från Eschenbach Bavaria Germany medföljer.
Bruksslitage. Repor. Enstaka nagg.