Betsad möbelgrupp bestående av en soffa och fyra stolar med grå sits samt två karmstolar med blåsits, överdrag tillkommer. Genombruten rygg och armstöd med intarsia av antikiserande figur. Svartmålade detaljer. L 170.
Slitage. Sprickor. Nagg. Skada på stolrygg. Fläckar på intarsia och sits. Reva i stolssits. Ej orginalklädsel och stoppning. Limmade och reparerade. Soffryggen är maskstungen.