SPEGEL MED KONSOLBORD, nyrokoko, 1800-talets slut.
Förgyllt och bronserat. Svängd form. Spegeln med uppsvängt profilerat krön, h 179. Konsolbord med svängd skiva av vit marmor. Svängd front och ben. L 85, b 43, h 79.
Slitage, smärre skador. Konsolbordet med lagningar, slitage, smärre skador.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.