HERRARMBANDSUR, 2st, 18 k guld, Sigma och Siduna, 1900-talets mitt.

Sigma, manuellt urverk, ljus urtavla med arabiska sifftor samt sekundvisare. Tryckbakboett. Boettens diam 3,2 exkl. krona, läderarmband. Siduna, manuellt urverk, guldfärgad urtavla. Tryckbakboett. Boettens diam 3,3 exkl. krona, läderarmband.

Ej funktionstestade. Repor. Urtavlan på Sigman med kraftigt slitage.

Auction closed
2 500 SEK
The auction is closed.