Saltkar med insatser av blått glas, svenska imortstämplar, 1900-tal. Prästkrage, "Elva", Stockholm, 1851, L 8. Vas, Vera Ferngren, Stockholm, 1960-tal, H 13. Bägare, Uppsala, 1960-tal. Vikt exl insatser.
Slitage. Repor.