YTTERFODER MED FAT, 18 delar, "Planta", lergods, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1950-tal
Kubisk form. Oglaserade. Kvadratiska fat i olika färger,glaserade.
Krukor,
7 st, 10x10, h 9, med fat,
12x12, h 11,5, med fat,
Hörnkruka, 12x12, h 12, med fat.
Bruksslitage. Märken och repor. Sprickor. Tillverkningsdefekter.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.