Mahognyfanér och mörkbetsat trä. Skuren dekor. Överdel med 3 speglar och hylla. Mittparti med låda och hylla, flankerande vitriner med textilklädd hyllinredning. L 126, B 37, H 203
Slitage. Repor. Fanérskador. Märken.