Förgylld dekor mot benvit botten. Omfattande 11 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 entrétallrikar, 12 assietter, 6 uppläggningsfat, 2 skålar, såsskål, bringare, 5 små fat, 1 par ljusstakar och 2 st tändsticksställ. Mattallrikens diam 24.
Smärre slitage.