Kavel med sidenband och rockskinn, genombruten parerplåt och menuki med förgyllda körsbärsblommor, genombruten släpsko. Baljan av brunerad stålplåt. Klingans l 70,5, tot. l 88.
Sedvanligt slitage. Ändbeslagets ring saknas.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.