Runda örhängen med totalt åtta rosenslipade diamanter infattade i kvadratisk form med svarta, emaljerade detaljer. Diam. 1,8. L 2,5.
Omgjorda samt kompletterade. Slitage, bristningar, skador i stenar och emalj.