COLLIER, 3st samt lås, 18k guld samt vitguld, Ole Lynggaard, 1900-talets slut.
3 pärlcollier, varav två med odlade sötvattenspärlor, med ett gemensamt, flyttbart lås. Mattpolerat lås med detaljer av rött guld. Pärlradernas l 41-44. Låset diam 1,7. Originaletui medföljer.
Smärre bruksslitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.