12 stolar samt matsalsbord. Ek. Stolar med tassfötter, klädd stoppad sits. Bord med parställda ben med tassfötter, sarg med fyra lådor. L 240, B 84, H 76.
Repor och nötmärken. Ställvis blekt och med fläckar. Slitage.