GARNITYR MED BORDSPENDYL OCH TAZZOR, 3 delar, nyrenässans, sent 1800-tal.
Svart sten samt beslag i gulmetall, infälld marmordekor. Bordsur, h 45, b 50. Tazza höjd 25, b 18. Emaljerad urtavla från Frankrike, märkt Place du marche. Pendel medföljer. Nyckel finns.
Mindre sprickor, lagningar, samt slitage. Ej funktionstestad.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.