TERRIN MED LOCK OCH FAT, porslin, Sèvres, 1850-tal.
Terrin med lock på fat. Handmålade naturscenerier med slott och nymfer. Lock krönt med knopp. Skål med hänklar. Förgyllda dekorer mot klarblå botten. H 14, b 23.
Smärre slitage, tallrik med enstaka lagningar, retuscher.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.