BÖCKER, 4 st, bla "Samling utaf Kongl Bref, Stadgar...Sweriges Rikes Commerce, Politie och Oeconomie.." Stiernman, 1747.

Även "Alla Riksdagars och Mötens Besluth..." första del, And Anton von Stiernman, Stockholm 1729, "Swea Rikes Ecclesiastique..." Sven Wilskman, Skara 1760, "Alla Riksdagars och Mötens Besluth..." An Anton Stiernman, Stockholm 1728. Hel- och halvfranska skinnband.

Ställvis hårt slitage, flera band med skador, ej genomgångna.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.